چگونه بفهمیم که ویندوز ۱۰ روی سیستم من جواب می دهد یا خیر؟

  • شنبه 1 آذر 1399
چگونه بفهمیم که ویندوز ۱۰ روی سیستم من جواب می دهد یا خیر؟

اگر رایانه شما ویندوز ۷ را اجرا کند ، احتمال خوبی وجود دارد که ویندوز ۱۰ را نیز اجرا کند. هر دو سیستم عامل دارای سخت افزار مشابه هستند. هر رایانه جدیدی که بخرید یا بسازید تقریباً مطمئناً ویندوز ۱۰ را نیز اجرا خواهد کرد.

هنوز هم می توانید از ویندوز ۷ به ویندوز ۱۰ به صورت رایگان ارتقا دهید. اگر در حصار هستید ، توصیه می کنیم قبل از توقف مایکروسافت از ویندوز ۷ از این پیشنهاد استفاده کنید.

مواردی که توی سیستم ویندوز ۱۰ داریم تقریبا مشابه ویندوز ۷ است

در اینجا نیازهای سخت افزاری ویندوز ۱۰ ، مستقیم از مایکروسافت:

 

CPU: 1GHz or faster

RAM: 1GB for 32-bit Windows or 2GB for 64-bit Windows

Hard Disk: 32GB or larger

Graphics Card: DirectX 9-compatible or newer with a WDDM 1.0 driver

پیشنهاد می شود: نصب ویندوز ۱۰ از طریق سرویس ابری مایکروسافت

 

نیازهای ویندوز ۷ از یک دهه قبل یکسان است ، اگرچه ویندوز ۱۰ به فضای دیسک سخت کمی بیشتر نیاز دارد. ویندوز ۷ برای سیستمهای ۳۲ بیتی یا ۲۰ گیگابایت برای سیستم های ۶۴ بیتی به ۱۶ گیگابایت حافظه نیاز دارد. الزامات سیستم ویندوز ۸ همانند ویندوز ۷ است.

به عبارت دیگر ، اگر رایانه شما ویندوز ۷ یا ۸ را امروز اجرا کند ، ویندوز ۱۰ باید روی آن کار کند – با فرض اینکه هارد دیسک خوبی نداشته باشد.

برای بررسی میزان ذخیره داخلی رایانه شخصی در ویندوز ۷ ، ویندوز اکسپلورر را باز کنید و زیر رایانه جستجو کنید.

حداقل سیستمی که نیاز  است

برای روشن شدن ، این حداقل شرایط لازم است. ما توصیه نمی کنیم از ویندوز ۱۰ در رایانه شخصی کم توان استفاده کنید که حداقل این نوار را برآورده کند ، اما توصیه نمی کنیم ویندوز ۷ را روی چنین سیستمی اجرا کنید.

به عنوان مثال ، در حالی که ۳۲ گیگابایت فضای دیسک کافی برای نصب سیستم عامل ویندوز ۱۰ است ، برای نصب برنامه ها و بارگیری فایل ها به فضای بیشتری نیاز خواهید داشت.

و در حالی که یک پردازنده ۱ گیگاهرتزی و ۱ گیگابایت حافظه رم می توانند نسخه ۳۲ بیتی ویندوز ۱۰ را اجرا کنند ، برنامه های مدرن و حتی وب سایت های مدرن ممکن است برای عملکرد خوب تلاش کنند. در مورد ویندوز ۷ نیز صادق است.

اگر کامپیوتر شما بتواند ویندوز ۷ را به خوبی اجرا کند ، احتمالاً ویندوز ۱۰ را به خوبی اجرا می کند. اگر ویندوز ۷ و برنامه های شما به آرامی بر روی سیستم شما کار می کنند ، انتظار مشابه Windows 10 را دارید.

ممکن است ویندوز ۱۰ حتی سریعتر از ویندوز ۷ باشد

شایان ذکر است که ویندوز ۱۰ حتی ممکن است از بعضی جهات سریعتر باشد. به عنوان مثال ، آخرین نسخه های ویندوز ۱۰ یک راه حل بهتر و سریعتر برای نقص Specter را در بر می گیرد. اگر CPU قدیمی تری داشته باشید ، در ویندوز ۷ آهسته تر عمل می کند ، که دارای پچ Specter کمتری است که سیستم شما را کندتر می کند.

ویندوز ۱۰ همچنین کارهای زیر هود زیادی دارد که طی یک دهه توسعه از زمان انتشار ویندوز ۷ انجام می شود. به عنوان مثال ، مایکروسافت ویندوز ۸ را برای استفاده از RAM کمتری نسبت به ویندوز ۷ طراحی کرده است. راه اندازی سریع ، به طور پیش فرض فعال شده ، می تواند رایانه شخصی شما را سریعتر کند.

ممکن است سیستم عامل اصلی به فضای دیسک بیشتری احتیاج داشته باشد ، اما ساده شده است. این وضعیت دیگری برای ویندوز ویستا نیست: ویندوز ۱۰ به گونه ای طراحی شده است که در رایانه هایی که ویندوز ۸ را اجرا می کنند ، عملکرد خوبی داشته باشد و ویندوز ۸ به گونه ای طراحی شده است که در رایانه های شخصی ویندوز ۷ عملکرد خوبی داشته باشد.

شما هنوز هم می توانید به صورت رایگان به ویندوز ۱۰ ارتقا دهید

 

اگر از ویندوز ۷ استفاده می کنید ، هنوز می توانید به صورت رایگان به ویندوز ۱۰ ارتقا دهید. تمام آنچه شما نیاز دارید یک کلید معتبر ویندوز ۷ (یا ۸) است و می توانید یک نسخه فعال و دارای مجوز مناسب از ویندوز ۱۰ را نصب کنید.

ما شما را ترغیب می کنیم تا قبل از پایان پشتیبانی مایکروسافت از ویندوز ۷ در ۱۴ ژانویه ۲۰۲۰ ، از این مزیت استفاده کنید. به روزرسانی به ویندوز ۱۰ به این معنی است که رایانه شخصی شما به روز رسانی های امنیتی را ادامه خواهد داد. بدون به روزرسانی ، فقط مشاغل پرداخت هزینه های قراردادهای پشتیبانی گران قیمت می توانند به روز شوند.

خرید یک کامپیوتر جدید را در نظر بگیرید

اگر نگران هستید که کامپیوتر شما نتواند ویندوز ۱۰ را به خوبی اجرا کند ، و هنوز هم از ویندوز ۷ استفاده می کنید ، فرصت خرید یک رایانه شخصی جدید را در نظر بگیرید. رایانه های مدرن دارای پردازنده های سریعتر ، ذخیره سازی سریعتر ، سخت افزار گرافیکی بهتر و باتری بهتر از سیستم های قدیمی هستند.

خواه به دنبال یک لپ تاپ با بودجه یا رایانه رومیزی باشید  گزینه های بسیار خوبی وجود دارد . اگر سیستم ویندوز ۷ شما سالها به طول انجامید ، احتمالاً کامپیوتر جدید نیز همین کار را خواهد کرد.

 

پست قبلی
چگونه درایورهای ویندوز را نصب کنیم؟
پست بعدی
نصب چاپگرHP LaserJet 1300
نسخه نمایشی