چگونه درایورهای ویندوز را نصب کنیم؟

  • پنجشنبه 29 آبان 1399
چگونه درایورهای ویندوز را نصب کنیم؟

می خواهید درایورهای ویندوز را نصب کنید اما نمی دانید چگونه درایور شبکه ، صدا ، گرافیک و … را در ویندوزنصب کنید ؟ نگران نباشید در ادامه با آموزش نصب درایور ویندوز آشنا خواهید شد .

وقتی ویندوز سیستم خود را عوض یا مجدد نصب می کنید نیاز به نصب درایور های ویندوز دارید که ارتباط بین سیستم عامل و سخت افزار سیستم مورد نظر رو برقرار کنه . و با نصب درایور مورد نظر این ارتباط برقرار میشود .

آموزش نصب درایورهای ویندوز به صورت آنلاین

ابتدا برای این کار باید مشخصات کامل مادربرد کامپیوتر یا اسم کامل لپ تاپ رو داشته باشید . اگر حضور ذهن ندارین می توانید توی گوگل سرچ کنید که دانلود درایور صدا برای لپ تاپ به این مشخصات و بعد از سایت اصلی برند دستگاهتون دانلود و نصب کنید .

برای نصب درایور نسخه انلاین پیشنهاد میکنم حجم اینترنت کافی داشته باشید.

بعد از دانلود نسخه انلاین برنامه را اجرا کرده و چند دقیقه منتظر مانده تا سیستم شما را جستجو کند که چه درایوررهایی لازم دارید .

بعد از اجرا شدن برنامه روی گزینه configure the computer automatically کلیک کرده .

بعد از کلیک کردن میبینید که درایور های لازم در حال دانلود هستن .

بعد از دانلود به طور خودکار نصب میشه و بعد از اتمام نصب به شما پیغام میدهد که برای اجرای نرم افزار های نصب شده سیستم خود را restart کنید . اگر به شما این پیغام  رو داد , شما گزینه نصب رو بزنید .

 

آموزش نصب درایور های ویندوز نسخه افلاین

 نرم  افزار درایورنسخه آفلاین رو از سایت پی سی دانلود, دانلود کنید 

بعد از دانلود نسخه افلاین برنامه را اجرا کرده و پیغامی مبنی بر نصب شدن به صورت اتوماتیک درایورهای لازمه سیستم شما میدهد که اگر به این صورت میخواهید گزینه Install automatically را انتخاب کنید .

یا هم میتوانید با انتخاب گزینه Expert Mode به صورتی دستی برنامه مورد نظر را انتخاب کرده و نصب کنید .  (پشنهاد میکنم این گزینه رو انتخاب کنید )

بعد از انتخاب گزینه Expert Mode لیست درایور های مورد نیاز سیستم به همراه چند برنامه پیشنهاد شده نشان میدهد ،که بعد از انتخاب درایورهای مورد نیاز گزینه Install automatically  رو بزنید. (بهتره تمام برنامه های پیشنهادی که در اخر لیست هستش رو انتخاب و نصب کنید )

نصب درایور ویندوز -تک تیپ

 

 

پست قبلی
چگونه 32 یا 64 بیتی بودن ویندوز را تشخیص دهیم؟
پست بعدی
چگونه بفهمیم که ویندوز ۱۰ روی سیستم من جواب می دهد یا خیر؟
نسخه نمایشی